Başkan Altuğ: “Odak Noktamız Sakarya”

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ kongre merkezinin tamamlanması için vekillerden yardım istedi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ORTAK AKIL
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu ve İl Başkanı Yunus Tever, SATSO Başkanı seçilen Akgün Altuğ ve SATSO Meclis Başkanı seçilen Erdem Ercan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. SATSO Başkanı Akgün Altuğ, şehir için ortak akıl vurgusunda bulunarak çalışmalarına başlanan projelere destek istedi. Kongre ve Fuar Merkezi için Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile çalışma başlattıklarını aktaran Altuğ, “Sakarya bazı konularda ve üretimde çok ciddi profesyonelleşmiş bir şehirdir. Bu anlamda şehrimizin nitelikli bir fuar alanına ihtiyacı var. 1.OSB’nin yanında SASKİ’ye ait alanda Kongre ve Fuar Merkezi için çalışmalar başladı. Sizlerin de desteğiyle şehrimize ciddi katkı sunacak kongre ve fuar merkezini hızlıca hayata geçirebiliriz” dedi.

KÜÇÜK SANAYİ SİTELERİ
Küçük ve orta ölçekli işletmeler için küçük sanayi sitelerinin kurulması gerektiğine dikkat çeken Başkan Altuğ “Tarım dışı alan olmak kaydı ile şehirde küçük sanayi siteleri kurulmalı. İlçe belediyelerimiz ile yer arayışlarımız sürmektedir” dedi. Altuğ, Adapazarı sınırları içerisinde ilk küçük sanayi sitesinin kurulması için fizibilite çalışmalarına başlandığını da müjdeledi.

“ÜRETEN ŞEHİR SAKARYA”
Başkan Altuğ konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Her zaman söylediğimiz gibi, Sakarya üreten bir şehir. Pandemi döneminin o zor koşullarından sonra bile üyelerimiz ortalama istihdamlarını %30’lara varan oranda artırdılar. Çünkü biliyoruz ki; ilimizin ve ülkemizin geleceği için üretimin devam etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda, biz de iş dünyamızı geleceğe hazırlamak gelecek projeksiyonunda özellikle KOBİ’lerimizin hem üretim hem markalaşma anlamında konumlanabilmesine katkı sunmaya gayret ediyoruz.

“DÜZENLİ KENTLEŞME”
Bu açıdan baktığımızda şu anda şehrimizin düzenli kentleşmesi ve sağlıklı büyüyebilmesi için en aciliyet arz eden konu planlı sanayi siteleri kurmak olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda tüm erklerimizin desteğini bekliyoruz. Küçük sanayi sitelerinin kurulmasına yönelik çalışmalarımızın yanı sıra mevcut OSB’lerimizde de genişleme çalışmaları devam ediyor. Şehrimizin tarım dışı alanlarında sanayi alanları kurmayı hedefliyor, ilimize nitelikli ve çevre dostu yatırımlar kazandırmaya gayret ediyoruz.”

“SİYASİLERİMİZ DESTEK OLUYOR”
“İlimizi başkentte temsil eden siz siyasilerimizin de desteğiyle bu projeleri hayata geçirmemiz daha kolaylaşıyor” diyen Başkan Altuğ, “Destekleriniz için teşekkür ediyoruz. Şehrimizde aynı yöne bakabilen bir anlayışın hakim olması ekonomiye de, sosyokültürel yaşama ve geleceğimize yönelik kazanım olarak geri dönüyor. Bu vizyon bizleri oldukça memnun ediyor” ifadelerini kullandı

“ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ”
SATSO’nun istişare ve katılımcı yönetim anlayışını benimsemiş ve bunu şehrin tamamına yaymaya çalışan bir kurum olduğuna vurgu yapan Başkan Altuğ; “İstişareye ve akıl birliğine inanıyoruz. Yeni dönemde de sizlerle, üyelerimiz ve şehrimiz vatandaşlarıyla istişare ederek daima çözüm odaklı çalışıyoruz. Özellikle kampüsümüze kazandırdığımız Noterin burada olmasında en büyük emek verenlerin başında Genel Başkan Yardımcımız Sn. Yavuz geliyor. Tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.” diye ekledi.

“SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK”
Meclis Başkanı Erdem Ercan da heyetin ziyaretinden ve iyi dileklerinden duyduğu mutluluğu dile getirerek; “SATSO Meclisi olarak toplumsal başarının, birlikte çalışmada, bilgileri birlikte paylaşmada, ortak hareket ederek, koşulların avantajlarını görebilmekte ve çok çalışmakta olduğunu biliyor, bu amaçla hizmet ediyoruz. Sakaryalıyım diyen herkesin bu sorumluluğu taşıması için de gayret ediyoruz. 15 bini aşkın üyemiz, şehrimiz ekonomisinin büyük bir çoğunluğunu temsil ediyor. Sorumluluğumuz büyük ve bu göreve layık şekilde çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

“SAKARYA MARKA OLMA YOLUNDA”
AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da SATSO’nun yeni yönetimini tebrik ederek, “Yeni dönem her iki başkanımıza ve yönetimine hayırlı olsun. Pandemiden sonra istihdamlarında artış olan iş dünyamızı tebrik ediyorum. Pandemiden sonra şehrimizde birçok sektör daha da hızlandı ve büyüdü, yatırımlar arttı. Bizler şehrimizi temsil ve hizmet yolunda gücümüzün yettiği her konuda destek olmaya çalıştık. Sakarya marka olma yolunda ilerliyor ve birçok konuda öne çıkmaya müsait bir şehir” dedi.

“EKSİKLİKLERİ TAMAMLAYACAĞIZ”
Yavuz, “SATSO Yönetim Kurulu Başkanımızın sanayileşmeyi düzenli, sistemli ve planlı şekilde koordine etme, tarım alanlarını da koruyarak büyüme vizyonunu takdirle takip ediyoruz. Ankara’da da görüştüğümüzde hassasiyetlerimizi ilettik. Biz, bize düşeni; siz, size düşeni ortaya koymak suretiyle, şehrimizin gelişimine katkı sunma gayemiz daima sürecek. Bu gaye ile yürürken elbette eksiklerimiz olabilir, bu eksikleri hep birlikte görerek tamamlayacağız.” dedi.

“ÇOK İYİ ANLAŞIYORUZ”
Söz konusu Sakarya olduğunda her zaman ortak fikirde buluştuklarını dile getiren Yavuz; “Kendi içimizde çok iyi anlaşıyoruz ve şehrimiz için de kolayca hemfikir oluyoruz. Birçok noktada işin anlayanlarından fikir alıyoruz, akıl birliği oluşsun, bizler de öyle destek olalım diyoruz. Bu işi iyi bilen teknik kişilerin kararlarına saygı duyarak projeleri destekliyoruz. Önceliğimiz sadece şehrin menfaatidir. SATSO yapmak istediğimiz birçok çalışmada hassas davrandı ve sorumluluk aldı. SATSO ile her zaman konuşabilir ve dertleşebiliriz bunu biliyoruz. Bu bizim için iyi bir konfor alanıdır, bizim bu bakış açımız da SATSO için bir konfor alanıdır. SATSO net bir kurumdur. Bu şekilde el birliği içinde şehrimize katkı sunmak için gayret sarf edeceğiz. Misafirperverliği için Başkanlarımıza, yardımcılarına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Altuğ: “Odak Noktamız Sakarya”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gerçek Sakarya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin